Hakkımda

1982 yılı Bayburt doğumlu Yurttaş, iş ve eğitim hayatında bir çok başarılı projeye imza atmıştır. Bilişim sektöründe yıllarca çalışmasına rağmen, eğitim hayatını çok farklı alanlarda tahsil ederek tıp, matematik, fizik, kimya, işletme, ekonomi ve siyaset gibi konularda duyarlı bir bilgiye sahip olmuştur. 15 yıllık bilişim sektöründe ki başarılarını bu çeşitliliğe bağlamaktadır.

İlk olarak tanıdığı Basic programlama dilini yıllarca kullanarak VB.Net ortamına kadar taşımış ancak zekasına güvenerek C++, C#, Java gibi güçlü dilleri öğrenmiş bununla birlikte popüler dillerden PHP, Phyton ve Ruby gibi dilleri de kullanmıştır. Microsoft .Net üzerine uzun yıllar çalışma yaparak uzmanlaşmış 2010 yılında katıldığı sertifikasyon süreci ile Microsoft Certified Professional ünvanı almıştır. Yazılımın matematik gibi pozitif bir bilim olduğuna inanan Yurttaş 50 den fazla yazılım dili üzerinde çeşitli testler ve çalışmalar yaparak yazılımın bilimselliği üzerine teorilerini sürekli paylaşmaktadır.

Yazılım projelerinin koordinasyonu ve yürütülmesi aşamalarında deneyimlerini ve teorilerini sürekli kullanarak proje danışmanlığı deneyimini de elde etmiştir. Analiz, Tasarım ve Geliştirme süreçleri üzerine birçok kaynaktan bilgi edinen Yurttaş, yazılım bilimi üzerine gündemi sürekli takip etmektedir.

Yazar Hakkında

15 yıllık çalışma hayatında birçok proje geliştirmiş binlerce projeyi inceleme fırsatı bulmuş yazılım aşığıdır. İşini hobi olarak gören yazarımız iş hayatını profesyonelce zevkle sürdürmektedir.

Son Eklenenler